ZAHRADNÍ SORTIMENT

Zahradnický substrát univerzál 60l

Zahradnický substrát univerzální je vhodný pro rostliny vyžadující vyšší zásobu živin, pro přesazování a dopěstování hrnkových květin, stromů a keřů, s výjimkou kyselomilných rostlin.

 

Přednosti:

Udržuje kyprost a vzdušnost půd. Zaručuje dobrý růst, bohatou tvorbu kořenů a květů. Látky obsažené v rašelině omezují kořenové choroby.

Rašelina zahradní 60l

Rašelina zahradní je pravá přírodní rašelina vhodná na všeobecné zlepšení zahradních půd, k jejich prokypření, vylehčení, provzdušnění a úpravě pH. Rašelina je čistý přírodní produkt bez přísad.

 

Přednosti:

Udržuje vzdušnost a kyprost půd. Pomáhá poutat sluneční paprsky, a tím podporuje zahřívání půdy. Podporuje dobrý růst, bohatou tvorbu kořenů a květů. Látky obsažené v rašelině omezují tvorbu kořenových chorob. V půdě zadržuje vláhu a chrání ji před vysycháním. Obohacuje půdu o organické látky, zlepšuje zadržování živin pro rostliny a zamezuje jejich vyplavování do spodních vod.

 

Zemina pro balkónové rostliny 40l

Zemina pro balkónové rostliny je připravena pro přesazování a pěstování muškátů - pelargónií, petúnií, begónií, fuchsií, aksamitníků, verben a i dalších balkónových květin s podobnými požadavky.

 

Přednosti

Plnohodnotná pěstební zemina s příznivě upraveným obsahem organických látek. Vhodná půdní kyselost.

 

Mulčovací kůra 70l

Surovinou pro její výrobu je stromová kůra z jehličnatých stromů se značným podílem kůry borové vybíraná pouze z dodávek dřevní kulatiny neošetřené chemicky proti škůdcům.

 

Přednosti:

Zabraňuje klíčení a růstu plevelů - tím umožňuje nahrazení užívání chemických herbicidů, které negativně působí na vlastnosti půdy. Udržuje půdní vlhkost zabraňováním odparu vody z půdy. Chrání před mrazivým počasím a naproti tomu i před extrémně vysokými teplotami v letním období. V místech, kde byla užita je zdrojem budoucího půdního humusu.

Hnojivo pro trávník 3 v 1 10kg

Horticerit – hnojivo pro trávník 3 v 1 je speciální směsné granulované hnojivo, které je určeno k výživě travních porostů, k potlačení většiny druhů mechů v travních porostech a k částečné úpravě půdní kyselosti.

 

Benefity:
• 3 bonusy v jednom hnojivu - komplexní výživa, odstranění mechů, úprava pH
• Šetří náklady za 3 výrobky
• Zabraňuje chloróze - žloutnutí listu

 

Hnojivo pro ovocné dřeviny 3kg

Horticerit – hnojivo pro ovocné dřeviny je granulované směsné hnojivo, které díky optimálnímu složení a poměru jednotlivých živin zajišťuje dostatečnou a vyváženou výživu ovocných dřevin.

 

Benefity:
• Obsah draslíku má příznivý vliv na plodnost, odolnost a kvalitu ovoce
• Vyšší obsah hořčíku v hnojivu zabraňuje tvorbě chloróz a zvyšuje fotosyntézu
• Huminové látky zlepšují transport živin a jejich příjem rostlinou
• Zvyšuje odolnost proti nepříznivým vlivům

Hnojivo pro jahody a drobné ovoce 3kg

Hnojivo pro jahody a drobné ovoce je granulované hnojivo určené k výživě všech odrůd jahodníku a dalšího drobného ovoce (rybíz, angrešt, maliny, ostružiny a další). Vyvážený poměr živin zajistí optimální výživu rostlin po celou dobu vegetace. Navíc díky draslíku získají plody lepší chuť. Huminové látky obsažené v hnojivu zlepšují transport živin a jejich efektivnější příjem rostlinou, také pomáhají překonávat nepříznivé vlivy a působí pozitivně na celkovou vitalitu a zdravotní stav rostlin.

 

Hnojivo NPK 3kg

Hnojivo je určeno k základnímu hnojení před setím či sázením plodin. Je vyráběno z jednosložkových průmyslových hnojiv se základními živinami jako je dusík, fosfor a draslík. 

 

Ökobrennstoffe für SieRSSStartseitelanguagecz|en|de