Srovnání cen

 

Poloviční úspora proti plynu

Typický rodinný dům spotřebuje za sezonu 75.000 MJ tepla, což při dnešních cenách plynu činí cca 34.000 Kč. Stejný objem tepla přitom vytvoříte s pomocí 4t ekobriket Biomac. A za ně zaplatíte polovinu. Kam vyrazíte na dovolenou za ušetřené peníze?

 

Spotřebujete o třetinu méně než uhlí

1000 kg dřevěných briket vytvoří stejný objem tepla, jako 1500 kg hnědého uhlí. Pokud tedy nyní za rok spotřebujete 30 metráků uhlí, následující sezonu vám bude s kvalitním a čistým kotlem stačit jen 20 metráků dřevěných ekobriket Biomac. Zatímco při spalování uhlí zůstane 20 % popela (a vy jej tak musíte často vynášet), po spálení ekobriket Biomac zůstane popela jen 0,35 % a špinavá práce vynášením popela tak téměř vymizí.

 

Vůči elektřině ušetříte celé dvě třetiny

Pokud jste dosud vytápěli dům elektřinou, vaše náklady klesnou s ekobriketami téměř na třetinu. Elektřina vyhovuje těm, kteří nechtějí hnout ani prstem, ale draze za to zaplatí: Typický dům spotřebuje až 47.000 Kč na vytápění elektřinou. S ekobriketami Biomac přitom stačí jednou za 4-5 hodin přiložit do kotle a těchto pár minut „práce“ dvěma prsty vám ušetří ročně přes 30.000 Kč.

 

Skončí námaha s řezáním a přikládáním dřeva

Výhřevnost dřeva činí 9 MJ/kg, což je o polovinu méně, než dřevených briket Biomac (18,5 MJ/kg). Jedna paleta ekobriket Biomac tedy nahradí čtyři bedny štípaného dřeva. A protože brikety hoří 4 – 5 hodin (noční brikety pak dvojnásobek), už nebudete muset tak často vstávat, přikládat a oheň hlídat... a konečně se pořádně vyspíte.

Ekopaliva pro vásRSSDoporučitHlavní stránkalanguagecz|en|de