Ekopaliva pro vás
CZ EN DE

FALEŠNÉ E-SHOPY - JAK SE JIM VYHNOUT A NENALETĚT PODVODNÍKŮM

 

V dnešní době je nakupování online stále populárnější.  Bohužel toho využívají i podvodníci, kteří vytvářejí falešné e-shopy. Tyto e-shopy vypadají velmi věrohodně, ale ve skutečnosti se jedná o podvod! Ve většině případů udávané IČO neexistuje. Zákazník objednané zboží nikdy neobdrží a přijde tak o své peníze. Bohužel už na internetu můžete narazit i na falešný e-shop s podobnou adresou https://bio-max.cz/. Prohlašujeme, že s tímto e-shopem nemáme nic společného.

 

 

JAK SE VYHNOUT FALEŠNÝM E-SHOPŮM?

 

  • Ověřte si důvěryhodnost e-shopu

Jedním z nejlepších způsobů, jak si ověřit důvěryhodnost, je podívat se do obchodních podmínek, kdo je majitelem e-shopu. Podle IČO si můžete jednoduše na www.justice.cz ověřit, komu e-shop patří, jestli vůbec IČO existuje. Dalším ověřením může být například přečíst si recenze zákazníků, podívat se na hodnocení e-shopu na srovnávacích portálech, jako je Zboží.cz nebo Heureka.cz, apod. Tyto srovnávací portály hodnotí e-shopy podle různých kritérií, například podle spokojenosti zákazníků, rychlosti dodání zboží nebo ceny. E-shopy s vysokým hodnocením jsou obecně důvěryhodnější než e-shopy s nízkým hodnocením.

Pokud si tedy nejste jisti důvěryhodností e-shopu, je lepší nenakupovat na něm. Raději zvolte e-shop, který má dobré recenze zákazníků, vysoké hodnocení na srovnávacích portálech a kde si můžete předem zavolat a informovat se o podmínkách.

 

  • Zjistěte, zda je e-shop registrovaný u České obchodní inspekce

E-shopy, které jsou registrované u České obchodní inspekce, musí dodržovat zákon o ochraně spotřebitele. To znamená, že musí zákazníkům poskytovat pravdivé informace o zboží a nabízených službách, musí dodržovat lhůty pro dodání zboží a musí řešit reklamace v souladu se zákonem.

 

  • Buďte opatrní u e-shopů, které nabízejí zboží za podezřele nízké ceny

Pokud e-shop nabízí zboží za podezřele nízké ceny, je to známka toho, že e-shop není důvěryhodný. Prověřte si ceny i u jiných prodejců, kteří nabízí stejný druh sortimentu zboží. Pokud se cena velmi liší od ostatních cen prodejců, tak zpozorněte. Pokud i přesto budete chtít zboží objednat, neplaťte nikdy dopředu!

 

  • Plaťte pouze bezpečnými platebními metodami

Při nákupu na internetu volte pouze bezpečné platební metody. Patří mezi ně platba dobírkou, platba kartou přes zabezpečenou platební bránu nebo platba přes PayPal.

 

  • Buďte opatrní při zadávání osobních údajů

Při nákupu na internetu zadávejte pouze ty osobní údaje, které jsou nezbytné pro dokončení objednávky.

 

  • Nikdy nezadávejte své heslo nebo číslo kreditní karty na neznámém e-shopu.

 

CO DĚLAT, KDYŽ UŽ NALETÍTE PODVODNÍKŮM?

Pokud jste naletěli podvodníkům a objednali si zboží, které jste neobdrželi, kontaktujte prvně e-shop a požadujte vrácení peněz nebo dodání zboží. Pokud e-shop nereaguje na vaši žádost, můžete podat stížnost na Českou obchodní inspekci - https://www.coi.cz/podatelna/ . Popřípadě se můžete obrátit i na policii ČR.

Falešné e-shopy jsou stále větším problémem. Proto je důležité být při nakupování na internetu opatrný. Dodržováním výše uvedených rad se můžete vyhnout tomu, abyste naletěli podvodníkům. Více informací na https://www.coi.cz/rizikove-internetove-obchody/

 

Doporučujeme nakupovat u renomovaných výrobců. U nás můžete zboží koupit nejen online na našem e-shopu, ale i na jedné z více jak 60 prodejen v ČR, kde si můžete koupit palivo již od jednoho balíčku na vyzkoušení až po zásobu na celou zimu.

 

 

© 2013 - 2018 Biomac
Tvorba stránek Winternet