Ekopaliva pro vás
CZ EN DE

Brikety se vyrábí z čisté biomasy a to z pilin, hoblin nebo oprané kůry bez použití pojiv a příměsí. Při jejich spalování vzniká malé množství kouře bez škodlivých plynů. Popel je díky obsahu draslíku vhodný jako hnojivo na zahrádky.


TOPTE EKOLOGICKY. BRIKETY HOŘÍ JAKO DŘEVO, ŽHNOU JAKO UHLÍ !!!


 

Jak správně topit briketami - krok po kroku!

 

1. KROK

Nasekejte 1-3 dřevní brikety (dle velikosti kamen) na asi 2cm kolečka a zapalte podpalovačem. Nepotřebujete tudíž žádné podpalové dříví.

2. KROK    

Nechte nasekané kousky dřevních briket stejnoměrně rozhořet při plném přívodu vzduchu tak dlouho, až je dosaženo požadované teploty kamen (krbu, kotle…). 

3. KROK

Zůstanou jen krásně žhnoucí kousky dřevních briket a topné zařízení je správně rozehřáto. Rozhrňte rozžhavené kousky dřevních briket rovnoměrně po celé ploše topeniště a mírným přivřením přívodu vzduchu regulujte spalování.

4. KROK   

Podle velikosti topeniště v krbu nebo kamnech naskládáme do žhavého základu 3 až 5 dřevních briket. Vršit brikety do výšky (přes sebe) je zbytečné, postačí  poskládání vedle sebe.  

5. KROK

Dřevní brikety začnou hořet plamenem po 5-20 minutách a dále pak hoří několik hodin a vydávají potřebné teplo.

6. KROK    

Po dohoření plamene začínají dřevěné brikety pouze žhnout jako uhlí. Tento proces trvá opět několik hodin. 


 

Probíhá-li proces 4-6 při plném uzavření přívodu vzduchu zůstanou dřevní brikety po dobu hoření a žhnutí kompaktní, čímž se dosáhne požadovaného efektu výhřevnosti po velmi dlouhou dobu. Takto dosáhneme nejefektivnějšího a nejekonomičtějšího využití dřevěných briket.

Celý efekt je rovněž závislý na velikosti topného média, tahu komína a tlaku atmosférického vzduchu. Především však na kvalitě dřevěných briket. Pouze vysoce kvalitní dřevní brikety Vám zajistí požadovaný komfort.

Věnujte prosím tomuto procesu několik chvilek pozornosti a sami objevíte optimální variantu topení briketami pro Vaše kamna.

Toto je jen jeden z příkladů jak správně využít vlastnosti tohoto skvělého ekopaliva. Je velmi důležité dosáhnout procesu žhnutí dřevních briket bez přívodu vzduchu!!!

 

V případě jakýkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit. Napište nám na e-mail: info@biomac.cz 

 

 

Biomac
BIOMAC s.r.o.
Brníčko 1009
783 91 Uničov


IČO: 25859145
spisová značka: C 22652
© 2013 - 2018 Biomac
Tvorba stránek Winternet